سفارش تبلیغ
صبا ویژن
در سختی، دوست آزموده می شود . [امام علی علیه السلام]
مهدی
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • الف) سوختن در آتش و دیگر عذاب‏هاى ذکر شده در نصوص دینى واقعى است، نه صرف تشبیه. البته عذاب آتش آخرت با این عالم تفاوت‏هاى بسیارى دارد و میزان سوزش آن با آنچه در دنیا رخ مى‏دهد قابل قیاس نیست. حضرت امام (ه) در کتاب شریف چهل حدیث مى‏نویسند: «بین سوزش عذاب آخرت و دنیا از چند جهت تفاوت هست:ادامه مطلب...

  جاوید ::: یکشنبه 86/12/19::: ساعت 1:9 صبح

  اولاً باید توجه داشته باشید که نظام، سنن و قوانین حاکم بر عالم قیامت غیر از قوانین و سنن حاکم بر دنیاى مادى است ازاین‏رو، نمى‏توان حقیقت مسائل آن عالم را با ابزار درک دنیوى، درک و دریافت نمود. مثلاً بر اساس آیات و روایات انسان در بهشت هیچگاه پیر نمى‏شود، مریض نمى‏گرددادامه مطلب...

  جاوید ::: یکشنبه 86/12/19::: ساعت 1:7 صبح

  هم‏جنس بودن مانع از عذاب دیدن و تأثیر و تأثر نمى‏گردد. ما انسان‏ها نیز از خاک آفریده شده‏ایم، در عین حال اگر خشتى بر پیکرمان فرود آید از آن آسیب خواهیم دید.

  علاوه این که حقیقت آتش جهنم براى ما روشن نیست. آنچه مسلم است این که اگر بخواهیم آن چیزى که در آن جا موجود است را به چیزى که در این دنیا هست تشبیه کنیم، نزدیک‏ترین امر آتش است اما آیا آن آتش هم از هیزم‏هاى چوبى و یا سوخت‏هاى دنیوى برافروخته شود؟ قرآن این مسأله را نفى مى‏کند. در سوره بقره، آیه 23 مى‏فرماید: فَاتَّقُوا اَلنَّارَ اَلَّتِی وَقُودُهَا اَلنَّاسُ وَ اَلْحِجارَةُ از آتش بترسید که از درون خود انسان‏ها و سنگ‏ها شعله‏ور مى‏شود» و یا در سوره همزه، آیه 6 و 7 مى‏فرماید: «آتش سوزان پروردگار که از درون دل‏ها سرچشمه مى‏گیرد و بر قلب‏ها سایه مى‏افکند».(برگرفته ازنرم افزار پرسمان)  جاوید ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 6:40 عصر

  چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت به درگاه الهی دیر و طاقت فرسا میگذره ولی 60 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

   

  چقدر خنده داره که 100  هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

   

  چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت طولانی به نظر میاد اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!

   

  چقدر خنده داره که وقتی می خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

   

  چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می  کنیم و آزرده خاطر می شیم!

   

  چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه دعا سخته اما خوندن 100 صفحه از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!

   

  چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین ردیف یک مکان مذهبی تمایل داریم!

   

  چقدر خنده داره که برای عبادت و نیایش هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما برای بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

   

  چقدر خنده داره که شایعات روز نامه ها رو به راحتی باور می کنیم اما معجزات الهی رو به سختی باور می کنیم!

   

  چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری  در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

   

  چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنید به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی  رو می شنوید دو برابر در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنید!

   

  خنده داره. اینطور نیست؟!

  دارید می خندید؟

  دارید فکر می کنید؟

   

  این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گذار باشید که او خدای مهربان و دوست داشتنی است.

   

  پی نوشت : آیا این خنده دار نیست که وقتی که می خواید این حرفارو به بقیه بزنید خیلی ها رو از لیست پاک می کنید بخاطر اینکه شک دارید که اونها به چیزی اعتقاد دارند ؟!!!

   

  خنده داره؟ . . .  جاوید ::: سه شنبه 86/11/9::: ساعت 7:25 عصر

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 8
  بازدید دیروز: 16
  کل بازدید :83129

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  مهدی
  جاوید
  از این بیهوده چرخیدن چه حاصل؟پیاده میشوم دنیا نگه دار......!

  >> پیوندهای روزانه <<
  کسب درامد به راحتی درخانه [144]
  [آرشیو(1)]

  " style="cursor:hand" onclick=toClip(dlsrc.value);>

  >> <<
  مهدی

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>موسیقی وبلاگ<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<